Peobussi rent ja hinnakiri

Tagasi avalehele

Paz 682 peobussi rent = väljasõit 250 € + läbisõidetud kilomeetrid ja ajakulu.

Need ajad, kus sellised uunikumid kopikate või väheste kroonide eest ringi sõitsid, on möödas. Selliseid sõiduvõimelisi vanu PAZ-busse on Eestimaale sadadest jäänud järgi vaid mõned.

Millest peobussi hinnakiri kujuneb?

Esiteks levinud arusaam, et hind kujuneb kütusekulust, on tegelikult teisejärguline. Meid väga ei morjenda, kas see võtab parasjagu 40, 50 või 70 liitrit 100-le.

Teiseks, neid busse enam poest osta ei saa ja bussi taastamine maksab korraliku tutika sõiduauto hinna. Selle bussiga kuskile üritusele või lõbusõidule tulemine ei ole nagu Piip ja Tuut tulevad panevad ninad ette ja puhuvad õhupallid täis ning tehtud.

Kolmandaks, bussile on vaja korralikku  ja usaldusväärset vanatehnikat tundvat juhti. Iga mees sellega hakkama ei saa. Ei käi nii, et triigib särgi ja istub puhta bussi rooli. Vanatehnika on eelnevalt vaja ette valmistada, üle käia, proovisõit teha ja pärast korralikult kasida. Nii ongi, et ühe väikse sõidu tegemiseks kulub terve päev, tihti ka terve teine päev või isegi kolmas ilmnenud tehniliste puuduste kõrvaldamiseks.

NB! Kuna tegemist on eriti ebatöökindla CCCP toodanguga, siis võib väljasõidul ette tulla tehnilisi probleeme. Reegina on need koha peal kiiresti kõrvaldatavad.

Peobussi rent galerii